Kwitnące łąki

Bliskość z naturą, szacunek dla przyrody i dbałość o otoczenie to kluczowe wartości naszej marki. Mamy ogromny szacunek do upraw naszych plantatorów, dzięki którym możemy dostarczać nasz cukier do polskich domów. Buraki, z których powstaje Cukier Królewski, dojrzewają w pełnym słońcu, na lokalnych polach, które każdego lata okraszone są wyjątkowym pięknem kwietnych łąk.

Kwitnące łąki
Kwitnące łąki

Zachęcamy naszych plantatorów do obsiewania obrzeży pól kwietnymi pasami, stanowiącymi naturalny dom pożytecznych owadów i schronienie dla ptaków, które pomagają nam zwalczać szkodniki i żywią się nasionami chwastów. Kolorowe łąki kwitną na obrzeżach upraw od czerwca do późnego lata i przyczyniają się do naturalnej równowagi środowiska Łąki kwietne mają jeszcze jedną zaletę - po sezonie użyźnią glebę, dzięki czemu rolnicy mogą stosować mniej nawozów!

Kwitnące obrzeża pól buraczanych zawsze budzą zainteresowanie lokalnych środowisk. Są dowodem na to, że można pogodzić intensywną uprawę buraków z ochroną i bezpieczeństwem. Dodatkowo projekt ten ma na celu pokazanie możliwości uprawy buraków z zachowaniem bezpieczeństwa w stosowaniu środków ochrony roślin przy równoczesnej ochronie gatunków pożytecznych.

W tym roku do akcji wspierania bioróżnorodności dołączyły następujące gospodarstwa rolne:

Cerekiew RSP w Rudziczce Ścinawa Nyska
RSP Ponięcice Ponięcice
Strzelin Südzucker Polska SA-GR Lewin Brzeski Strzelin
AGRO-BART Bąków
Świdnica Gospodarstwo Rolne Andrzej Dominik Stolec
Gospodarstwo Rolne Paweł Boś Rąbienice
Gospodarstwo Rolne Grzegorz Bardowski Uniejowice
Ropczyce Michał Malec Tyniowice
Jerzy Słapek Buszkowice

Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów edukacyjnych, które przybliżają tematykę zrównoważonego rolnictwa, w tym związaną z pracą zapylaczy – pszczół miodnych.

Zobacz filmy